Egy dilis szöszi Kaliforniából
"Azt hiszem, át tudtam verni egy csomó embert, mert tudom, hogy dilis dinka vagyok, és kicsit stréber meg nagyképű" - állítja magáról az őrült lány, akin tényleg nem tud kiigazodni sem a szakma, sem rajongótábora. Gwen Stefanira úgy tekintenek, mint egy excentrikus, különc és megközelíthetelen emberre, pedig ő csak önmagát adja, és ő nem más, mint a zenéje és dalai.
1987-ben megalakul a No Doubt zenekar
Gwen Stefani 1969. október 3-án született a kaliforniai Orange megyében. Eric, Todd és Jill testvéreivel együtt az akkor népszerűvé váló ska és punk zenén nőttek fel, amely legerősebb befolyással a zenei életre a dél-kaliforniai régióban volt.
A No Doubt együttest, amely később meghozta Gwen számára a sikert, a bátya, Eric Stefani alapította 1987-ben, barátjával, John Spencerrel együtt. Eric felkérte az állandóan pörgő, energikus húgát, Gwent, hogy legyen Spencer mellett vokalista a csapatban. Később Tony Kanal is beállt az együttesbe, és a trió egyre népszerűbb lett a helyi zenei klubokban. 1987-ben Spencer öngyilkosságot követett el, és a helyébe Gwen lépett, aki ezentúl a csapat énekese lett.
Mindeközben Gwen leérettségizett, és a kaliforniai Fullerton Főiskolán folytatta tanulmányait. Ügyesen kellett zsonglőrködnie ahhoz, hogy a zenélésnek, a tanulásnak és Tony Kanallal kialakult kapcsolatának is eleget tudjon tenni. 1989-ben két új csapattag lépett a No Doubt együttesbe, a gitáros Tom Dumont és a dobos Adrian Young. Mivel a No Doubt együttes számottevő rajongótábort vonzott, energikus élő fellépéseiknek köszönhetően, a Red Hot Chili Peppers basszusgitárosa, Flea készített egy demofelvételt a No Doubt számára, amelynek következményeként az Interscope Records lemezkiadó szerződést kötött velük.
1992-ben jelenik meg a No Doubt debütáló albuma
1992-ben a banda kiadta a No Doubt című debütáló albumát, amely azonban nem eredményezett hatalmas anyagi bevételeket. A lemezkiadójuk kételkedni kezdett bennük, de a No Doubt, főleg Gwen ambíciójának köszönhetően, tovább folytatta. Saját anyagi erőből visszatértek a stúdióba, és folytatták a munkát, amelynek gyümölcse a The Beacon Street Collection nevű album lett, amelyet 1995-ben adtak ki. A lemez hatalmas sikert ért el rajongóik körében, és visszanyerték vele az Interscope lemezkiadó bizalmát is, amely ismét melléjük állt anyagi támogatásával. A támogatás eredményeképpen jött létre a Tragic Kingdom című album, amely ismét sikerhullámot generált. Az album alapján készült kislemez, a Just a Girl a slágerlisták élére került, Gwent a rajongók figyelmének abszolút középpontjába állítva. A Don't Speak című szám, amely világszerte slágerré vált, Gwen és Tony Kanal kapcsolatának emlékére íródott, és a No Doubt legsikeresebb és legnépszerűbb számává avanzsált, első helyen szerepelve a világ toplistáin. Ugyanezen album Billboard Number One lett, és két Grammy-jelölést hozott a No Doubt együttesnek. A No Doubt 2000-ben elkészült albuma, a Return of the Saturn olyan sikerszámokat tartalmaz, mint az Ex-Girlfriend és a Simple Kind of Life. Legújabb albumukon (Rock Steady), egy teljesen új stílussal jelentkeztek, ami ugyancsak sikert aratott a rajongók körében.
Gwen Stefani 2002. szeptember 14-én ment férjhez udvarlójához, a Bush zenekar frontemberéhez, Gavin Rossdale-hez a Covent Garden St. Paul-katedrálisában. A menyasszony egy krémszínű John Galliano-ruhakreációban vonult az oltár elé, amelynek tervezésekor a divatguru követte az énekesnő "funkys" stílusát, így a ruha és fátyol alját rózsaszínűre varázsolta.
Az év rock'n'roll-esküvője csendben, szűk vendégsereg koszorújában zajlott le, de részt vett azon a menyasszonyi ruha megálmodója, John Galliano is. A zenészpáros, akik egy észak-londoni otthont osztanak meg egymással már régóta, az angliai esküvő után azonnal Los Angelesbe repültek, hogy megtartsák a második esküvői ünnepséget.
|